Wysyłka w 24h
Odbierz 5% rabatu
Powyżej 2500 zł dostawa GRATIS
Prawo do odstąpienia od umowy

Opublikowano:

 

Prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość:

    Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827) art. 27, w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość.

Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed upływem 14 dni na adres e-mail sklep@mebelbos.pl lub pocztą tradycyjną na adres siedziby Sprzedającego.

Prawidłowo sporządzone oświadczenie o odstąpieniu od umowy musi zawierać : 

- nazwę kupionego przedmiotu/przedmiotów

- datę zawarcia umowy 

- datę odbioru przedmiotu/przedmiotów

- imię i nazwisko Kupującego 

- adres Kupującego

- datę odstąpienia od umowy 

     W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana  za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Zwracany towar musi być w stanie niezmienionym. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni.

    Zwrot towaru następuje na koszt Kupującego. Kupujący ma obowiązek zapakować towar w sposób bezpieczny do transportu oraz wydać paczkę/paczki kurierowi.                      

   Sprzedający  w ciągu 14 dni od złożonego, prawidłowo wypełnionego oświadczenia,  zwróci pieniądze przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jaki wybrał konsument. Jeżeli użycie tego samego sposobu zapłaty nie jest możliwe, Sprzedający poprosi Kupującego o wskazanie innego. Sprzedający może się wstrzymać ze zwrotem pieniędzy do momentu fizycznego otrzymania odesłanego przedmiotu.