Wysyłka w 24h
Odbierz 5% rabatu
Powyżej 2500 zł dostawa GRATIS
STELAŻE I MATERACE
materac dwustronny ATLAS A1 120x200

materac dwustronny ATLAS A1 120x200

659 PLN
materac dwustronny ATLAS A1 140x200

materac dwustronny ATLAS A1 140x200

769 PLN
materac dwustronny ATLAS A1 160x200

materac dwustronny ATLAS A1 160x200

879 PLN
materac dwustronny ATLAS A1 90x200

materac dwustronny ATLAS A1 90x200

549 PLN
materac dwustronny DEDAL climatic H2 120x200

materac dwustronny DEDAL climatic H2 120x200

1099 PLN
materac dwustronny DEDAL climatic H2 140x200

materac dwustronny DEDAL climatic H2 140x200

1209 PLN
materac dwustronny DEDAL climatic H2 160x200

materac dwustronny DEDAL climatic H2 160x200

1319 PLN
materac dwustronny DEDAL climatic H2 90x200

materac dwustronny DEDAL climatic H2 90x200

999 PLN
wkład łoża 120-L21

wkład łoża 120-L21

249 PLN
wkład łoża 140-L21

wkład łoża 140-L21

259 PLN
wkład łoża 160-L21

wkład łoża 160-L21

269 PLN
wkład łóżka 90-L21

wkład łóżka 90-L21

209 PLN

Materace i stelaże do łóżek

Wygodny materac to gwarancja dobrego snu. To dzięki niemu, możesz budzić się rano wypoczęty, nie odczuwając bólu pleców czy też szyi. Sen pozwala nam się rozluźnić, zrelaksować a przede wszystkim zebrać siły na kolejny dzień. Ciężko byłoby funkcjonować bez snu, dlatego szczególnie powinniśmy zadbać o nasz komfort podczas nocnego odpoczynku.

Odpowiednio dobrany materac to zdrowy sen

Z reguły jedną trzecią życia spędzamy w łóżku, dlatego ważne jest, aby było ono wygodnie i odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb. Sen ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, dobrego samopoczucia i wykonywania codziennych obowiązków. Wyobraź sobie spanie, na twardym i niewygodnym łóżku. Z pewnością obudzisz się rano niewyspany, z przeróżnymi bólami związanymi z niewygodnym odpoczynkiem. Sprawi to także, że przez cały dzień będzie towarzyszył Ci dyskomfort, który uniemożliwi wykonywanie przeróżnych aktywności. Aby uniknąć takich sytuacji, przychodzą nam z pomocą miękkie i wygodne materace. Jeżeli Twój materac jest już stary i zużyty, a Ty budzisz się niewyspany to najwyższa pora na jego zmianę! W sklepie MEBELBOS posiadamy dwa rodzaje materaców, które zapewnią Ci komfort podczas snu. Dostępne są one w różnych rozmiarach, dlatego bez problemu dobierzesz odpowiedni model do swojej sylwetki i łóżka. Dobry materac to taki, który przetrwa długie lata, jednocześnie zapewniając odpowiednią pozycję podczas snu.

Jaki materac wybrać?

W sklepie MEBELBOS posiadamy materace podwójne w podstawowych rozmiarach 120, 140 i 160 cm oraz materac jednoosobowy w rozmiarze 90 cm. Będą one pasowały do wszystkich łóżek z naszych kolekcji.  W przypadku małej sypialni łóżko z materacem w rozmiarze 140 będzie równie komfortowe dla dwóch osób, jak to w rozmiarze 160 cm. Jeśli natomiast metraż w pokoju jest nieograniczony, najczęściej wybieranym rozmiarem materaca oraz łóżka jest 160 × 200 cm lub też 200 × 220 cm. Podczas wyboru materaca powinniśmy dostosować jego wymiary do gabarytu i masy ciała. Bardzo często osoby o większej wadze wybierają grubsze materace, które również sprawdzą się u wszystkich osób leżących, cierpiących na przeróżne schorzenia. Osobie o niskiej masie ciała najczęściej zaleca się nieco bardziej miękkie materace. Aby czuć się w pełni komfortowo w łóżku, powinniśmy kierować się oznaczeniami stopni twardości w materacach i dobrać materac odpowiedni do naszych potrzeb i preferencji.

Materace w sklepie MEBELBOS

W sklepie MEBELBOS znajdziesz dwa rodzaje materacy:

  • Materac ATLAS A1- który, mieści w sobie sprężyny typu „bonell” obłożone z obydwu stron włókniną podkładkową oraz pianką poliuretanową o grubości 2 cm. Jest to materac dwustronny o średniej twardości. Materac ten obłożony jest niezdejmowalnym pokrowcem z tkaniny poliestrowej przepikowanym włóknem klimatyzującym. Włókno to zapewnia optymalną temperaturę ciała i przewiewność. Pianka poliuretanowa, która znajduje się w środku, jest elastyczna i świetnie dopasowuje się do krzywizn ciała. Jednocześnie nie gromadzi ona bakterii i roztoczy, a co za tym idzie, jest higieniczna.
  • Materac DEDAL CLIMATIC H2 (materac sprężynowy, materac kieszonkowy) - materac wypełniony 7-strefowym wkładem ze sprężyn kieszonkowych, posiadający wysoką elastyczność punktową. Obłożony jest on obustronnie włókniną podkładkową oraz pianką poliuretanową 2 cm. Materac dwustronny o średniej twardości, ze zdejmowalnym pokrowcem climatic oraz sprężynami, chronionymi bawełnianymi kieszonkami. Materac do łóżek DEDAL posiada strefy, które dopasowują się do krzywizn ciała i utrzymują kręgosłup w optymalnej linii podczas snu w różnych pozycjach.

Wybierając materac, warto więc dokładnie przemyśleć jego zakup, biorąc pod uwagę jego rozmiar i twardość, a także indywidualne potrzeby co do jego użytkowania.

Stelaż do łóżka pod materac- nieodłączny element łóżka

Wybierając materac do łóżka, wiadome jest, że musi on na czymś leżeć. Komfort spania zależy więc nie tylko od materaca, ale także stelaża, który się pod nim znajduje.

Łóżko bez stelaża jest jak dom bez fundamentów- po prostu nie istnieje. Bardzo często podczas zakupu łóżka, stelaż w ogóle nie jest brany pod uwagę, a jednak jest on nie mniej ważny, niż materac. Stelaże zbudowane są zazwyczaj z listew z drewna, które przystosowane są do podtrzymywania ludzkiego ciała, zapewniając przy tym odpowiedni odpoczynek podczas spania lub leżenia na łóżku. Materiał, z którego wykonane są spody do łóżek, jest giętki, dzięki czemu są one optymalne- ani zbyt twarde, ani miękkie. Sprawia to, że kręgosłup pozostaje w optymalniej pozycji podczas snu. Stelaże są zatem nieodzownym elementem wyposażenia łóżka. Bez tego elementu nawet najlepszy materac nie będzie w pełni spełniał swoich funkcji, a po jakimś czasie po prostu ulegnie zniszczeniu.

Stelaże do łóżka w sklepie MEBELBOS

Podstawa łóżka musi być odpowiednio sztywna jak i giętka, aby utrzymywać kręgosłup w linii prostej, jednocześnie pozwalając na to, aby inne części ciała takie jak ramiona i braki, bez problemu mogły zagłębić się w materac. Zachowując odpowiednią postawę ciała, unikniesz bólu mięśni, szyi czy też drętwienia kończyn. W sklepie MEBELBOS znajdziesz stelaż do łózek jednoosobowych w rozmiarach 90, a także stelaż dwuosobowy w rozmiarach 120,140 oraz 160 cm. Wykonany jest on z litego drewna i składa się z 21 listew połączonych taśmą tapicerską. Podczas wyboru stelaża należy wziąć pod uwagę rozmiar łóżka oraz posiadanego materaca, oraz budowę osób, które będą z niego korzystały. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!